LES ASSOCIACIONS FEDERADES

Federació d’Associacions Veïnals de Sabadell

Agrupa les associacions de veïns de la ciutat que lliurement s’hi volen vincular.
Va néixer i començar la seva tasca l’any 1979, però no es va legalitzar fins a l’any 1987.
Va ser declarada d’INTERÉS POLÍTIC MUNICIPAL l’any 1990.

ASSOCIACIONS DE VEÏNS FEDERADES: Ca n’Oriac, Can Puiggener, Can Rull, Campoamor, el Centre Creueta, la Concòrdia, Covadonga, La Creu Alta, la Creu de Barberà, Espronceda, Gràcia, L’Eixample, Les Termes, Nostre Llar de Sant Oleguer, La Plana del Pintor, Poblenou de la Salut, la R​ambla Centre, Sol i Padrís, Torreguitart, Torre-romeu,el Torrent del Capellà i Unió Veïnal Can Llong Castellarnau
La pertinença a la Federació no resta a les AV ni independència ni personalitat pròpia. Al contrari, potencia la seva vitalitat interior i la seva actuació interna davant les institucions i l’opinió pública.

Directori d’entitats veïnals

EntitatDirecciónCorreo electronicoTelefonoNotas
Agrupación vecinos Ca n'OriacCarrer Font Canaleta 61 baixos, 08207, Sabadellavvcanoriac@canoriac.es937 236 403
AV Arraona Merinals/Can GambúsCarrer Malta s/n, 08205,Sabadellarraonamerinals@hotmail.com937 269 705 / 937 257 284horaris d'obertura: dilluns a dijous de 9 a 12, de 16.30 a 18 h. i divendres de 9 a 13 h.
AV CampoamorCarrer Campoamor, 96,1B, 08204, Sabadellla_taca@yahoo.es937 107 389
AV Can PuiggenerCarrer Marco Polo, 10, 08208, Sabadellcanpuiggener@yahoo.es937 236 135
AV Can RullCarrer Sant Isidor, 82 A, 08206, Sabadellinfo@avcanrull.org937 236 552
AV Centre CreuetaCarrer Font Nova, 36 interior, 08202, Sabadellavcreueta@gmail.com937 251 519
AV CovadongaCarrer Covadonga 380, 08202, Sabadellinfo@covadonga.tk / avvcovadonga@gmail.com937 277 410
AV Creu de BarberáPl. Triana 8, 08204, Sabadellinfo@lacreu.org937 117 759
AV EsproncedaPl. Rogelio Soto 15, 08204, Sabadellavvespronceda@terra.es937 118 372
AV GráciaCarrer Permanyer 222, 08205, Sabadellinfo@avg.cat937 111 717
AV L'EixampleCarrer Brutau 85 baixos, 08203, Sabadell937 122 687
AV La Creu AltaCarrer Major 70, 08208, Sabadellcreualtaav@gmail.com937 162 594
AV Les TermesRda. Sta. Maria 28B, 08204, Sabadellavvtermes@hotmail.com937 121 364
AV Nostra LlarCarrer Medellin 4, 08203, Sabadellavnostrallar@gmail.com
AV Plana del PintorCarrer Caucas 85, 08207, Sabadellavvplanada@telefonica.net937 240 168
AV Poblenou de la Salutpoblenoudelasalut@gmail.comTots els dimecres de 19.30 a 21.00
AV Rambla CentrePl. Sant Joan 1-2, 08202, Sabadellavramblacentre@gmail.com931 433 849
AV Serra D'en CamaróCarrer Joan Amades 1-17, 08206, Sabadellavserracamaro@hotmail.com937 268 531
AV Sol i PadrísRonda Bellesguard 40, 08203, Sabadell937 120 551
AV Torre-RomeuCarrer Sau 142, 08202, Sabadellavtorreromeu@hotmail.com
AV TorreguitartAvinguda Alcalde Moix 24, 08207, Sabadellavtorreguitart@gmail.com937 173 699